Święto Dyni

Święto Dyni, 25 października 2018 r.

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwólmy zrobić,  a zrozumiem”. Ten słynny cytat Konfucjusza wypowiedziany przed pięcioma wiekami, był inspiracją do zorganizowania w naszym przedszkolu doświadczeń tematyce jesiennej.  Między innymi dlatego postanowiłyśmy zorganizować w przedszkolu w tym roku „ŚWIĘTO DYNI”.

25 października 2018 r. odbył się konkurs na najładniejszą dynię. Celem konkursu była chęć rozwijania inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, rozwijanie zdolności manualnych dzieci, a przede wszystkim zachęcenie do współpracy rodziców. Do ozdabiania dyni można było wykorzystać najprzeróżniejsze elementy dekoracyjne. Najciekawsze prace  zostały nagrodzone, a wszystkie dzieci otrzymały dyplomy. W tym dniu również wszystkie  dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. W grupach zostały zorganizowane zabawy przy dźwiękach muzyki. Dostarczyły one dzieciom wielu wrażeń, a konkurencje cieszyły się największym powodzeniem. W szatni znajdowała się fotobudka, rodzice robili dzieciom i sobie zdjęcia podczas odbioru swoich pociech z przedszkola.

Święto Dyni